Sizi bilgilendirelim!

SIK SORULAN SORULAR

E-Ticaret yapmak için yasal bir engel bulunuyor mu?
Satış yapılacaksa, Türk ticaret vergi kanuna tabi olmanız yeterlidir. E-ticaret üzerinde hangi işi yapacağınız ise bazı ödeme kanalları tarafından kabul görmeyebilir. Piramit satış sistemi, illegal içerikli oyun, film v.s gibi satışların yapılması ayrıca kanunen yasaklanmıştır.
E-ticaret sitemde müşteriler ödemelerini nasıl yapar?
Vandalina E-ticaret sisteminde bir çok ödeme yöntemi vardır. Kapıda ödeme, eft,havale, kredi kartı en çok tercih edilen ödeme çeşitleridir. E-ticaret sitenizde siz de rahatlıkla bu ödeme kanallarından bir ya da birden fazlasını seçip hemen satış yapmaya başlayabilirsiniz.
Kapıda ödeme sitemi nasıl gerçekleşir? Güvenilir bir sistem mi?
Kapıda Ödeme sistemi alıcı ve satıcı için en güvenilir olan ödeme yöntemlerinden biridir. Bunun için ürünü teslim edecek kargo firmasına komisyon ödeyerek satış yaparsınız. Müşteriler genelde yeni kurulan internet üzerinde çok fazla bilgisi bulunmayan e-ticaret sitelerinden alışveriş yaparken genelde kapıda ödeme yöntemini tercih etmektedirler.
Kapıda ödeme sistemi müşteriler tarafından tercih ediliyor mu?
Özellikle son zamanlarda internet üzerinden yapılan satışlarda dolandırılan insanların hikayeleri herkesi korkutmaya başladı. Bu güvensizlik nedeni ile ürününü teslim almayan, faturasını görmeyen bir müşteri ödemeyi önceden yapmak istemiyor. Bu da kapıda ödeme sistemini tercih edilir kılmaktadır. Ancak müşterileriniz firmanıza ve e-ticaret sitenize güven duymaya başladığında, kredi kartı ile ödeme yöntemini tercih edeceklerdir.
Web sitesi ve E-ticaret Sitesi ayrı şekilde mi açılmalı?
Firmalar e-ticaret sitelerini genelde markalaştırmak ister. Bunun içinde kendi kurumsal firmalarına ait bir web sitesi ve ayrıca bir e-ticaret sitesi yapmayı tercih edebilirler. Bu şekilde yapıldığında potansiyel müşterilerinin firmalarını yakından tanımalarını sağlar ve onların güvenlerini kazandırır.
Sosyal medya üzerinden satış yapıyorum. E-ticaret sitesi kurmam gerekir mi?
Sosyal medya üzerinden yaptığınız satışlarda genelde müşterileriniz için farklı ödeme yöntemleri sunamaz ve sadece havale/ eft v.b ödeme yöntemlerini kullanmanız gerekir. Sosyal medya üzerinden bir potansiyel elde etmiş olmanız gerçekten çok iyi bir haber. Bundan sonra yapmanız gereken Vandalina e-ticaret paketlerinden birini tercih edip takipçilerinizi e-ticaret sitenize yönlendirmek. Satışlarınızın hızlı bir şekilde arttığını göreceksiniz.
PayU ödeme sistemi nedir?
PayU ödeme sistemi bir çok bankanın pos sistemini kullanmanızı sağlayan bir aracı firmadır. Yıllık hizmet ücreti bir çok bankanın Pos cihazını alarak aidat ödemekten çok daha avantajlıdır. Ayrıca taksit komisyon oranlarıda standartların altında olduğu için tercih edilmektedir.
Sanal Pos almak için ne yapmamız gerekiyor?
Vandalina E-ticaret sisteminde bir çok ödeme yöntemi vardır. Kapıda ödeme, eft,havale, kredi kartı en çok tercih edilen ödeme çeşitleridir. E-ticaret sitenizde siz de rahatlıkla bu ödeme kanallarından bir ya da birden fazlasını seçip hemen satış yapmaya başlayabilirsiniz.
E-ticaret yapmak için firma olmak gerekir mi?
Sitenizi sadece lansman olarak kullanmayacak aynı zamanda satış yapacaksanız Türk Ticaret Vergi Kanunu yasalarına göre vergiye tabi olmanız gerekmektedir. Ancak özellikle şirket olmanıza gerek yoktur. Şahıs firmaları da satış yapabilmektedir.
E-ticaret paketini başka bir firma adına alabilir miyim?
Adına satın alınacak firmanın satış sözleşmesini imzalaması ve gerekli evrakları tarafımıza sunması gerekmektedir. Bu şartlar gerçekleştiği taktirde başka bir firma adına alabilirsiniz.